11 Ιουνίου 2015

ο Νεος Ποδοσφαιρικος Χαρτης 2015-16 στην Γ' Εθνικη



Για 64 ομαδες χωρισμενες σε 4 ομιλους των 16 ομαδων για την Αγωνιστικη Περιοδο 2015-16
Αναφερει η Προκυρηξη της Ε.Π.Ο 

Προβιβασμός από Ε.Π.Σ. (για περίοδο 2015-2016) 
Οι πενήντα τρεις (53) πρωταθλήτριες ομάδες 

των Ε.Π.Σ. και οι τρεις (3) δευτεραθλήτριες ομάδες των ιδρυτριών Ενώσεων
 δηλαδή συνολικά πενήντα έξι (56) ομάδες, θα πάρουν μέρος στους αγώνες κατάταξης
 για τον προβιβασμό στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.
Θα συγκροτηθούν δεκατέσσερις (14) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων έκαστος. 
Οι ομάδες θα αγωνιστούν σε διπλούς (εντός-εκτός έδρας) αγώνες.
Η πρώτη της τελικής βαθμολογίας ομάδα κάθε Ομίλου, συνολικά δεκατέσσερις (14) ομάδες, θα προβιβαστεί στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Συνολικά η Γ΄ Εθνική Κατηγορία της περιόδου 2015-2016 θα απαρτίζεται από εξήντα τέσσερις (64) ομάδες, κατανεμημένες σε τέσσερις (4) Ομίλους των δεκαέξι (16) ομάδων έκαστος.

την Πεμπτη 25 Ιουνιου στο Συμβουλιο της Ε.Π.Ο

θα αποφασιστει τι θα γινει με τις κενες θεσεις σε Football League 
και Γ' Εθνικη 

την Κυριακη 14 Ιουνιου θα διεξαχθει ο Αγωνας Μπαραζ 

ΑΟ Κυπαρισσια - ΑΟ Σπαρτη που ισοβαθμισαν στους Αγωνες Μπαραζ 
για την Ανοδο στην Γ' Εθνικη

o Ποδοσφαιρικος Χαρτης Γ' Εθνικης Κατηγοριας Ποδοσφαιρου 2015-16

1ος Ομιλος 
1. Αρης Θεσσαλονικης    ?
2. ΑΟ Καβαλα
3. Δοξα Δραμας
4. Καμπανιακος
5. Εθνικος Αγιονεριου
6. Ηρακλης Αμπελοκηπων
7. Βυζαντιο Κοκκινοχωματος
8. Θυελλα Φιλωτα
9. Εφνικος Αλεξανδρουπολης
10. Εβρος Σουφλιου 
11. Νεστος Χρυσουπολης
12. ΑΠΕ Λαγκαδα
13. Εορδαικος
14. Απολλων Κρυας Βρυσης
15. Απολλων Καλαμαριας
16. Εθνικος Γαζωρου


2ος Ομιλος

1. ΑΟ Καραισκακης       ?
2. Αχχιλεας Νεοκαισαρειας 
3. Οπουντιος Μαρτινου
4. Θεσπρωτος 
5. Ρηγας Φεραιος
6. Πυρασος Ν. Αγχιαλου
7. Οικονομος Τσαριτσανης
8. Εθνικος Φλιππιαδας
9. ΑΟ Κοζανη
10. Δωτιεας Αγιας
11. Φαρκαδωνα
12. Πυδνα Κιτρους
13. Αχερων Καναλακιου
14. Φωκικος
15. .......
16. ........


3ος Ομιλος

1. Παναργειακος          ?
2. Αιολικος
3. Ζακυνθιακος
4. Δοξα Ν. Μανωλαδας
5. Παναρκαδικος
6. Καλαματα
7. Λουτρακι
8. Βυζας Μεγαρων
9. ΠΑΟ Βαρδας
10. ΑΟ Χαλκις
11. ΑΟ Λεβαντε
12. ΑΟ Κυπαρισσια η ΑΟ Σπαρτη
13. Καναρης Νενητων Χιου 
14. Ιαλυσος Ροδου 
15. Πανηλειακος
16. ..........

*** ο Αγωνας Μπαραζ ΑΟ Κυπαρισσια - ΑΟ Σπαρτη την Κυριακη 14 Ιουνιου


4ος Ομιλος

1. ΑΟ Κηφισια          ?
2. Ιωνικος Νικαιας
3. Ατρομητος Πειραια
4. Αστερας Βαρης
5. Γλυφαδα
6. Τριγλια Ραφηνας
7. Εθνικος Πειραιως
8. ΠΑΟ Κρουσωνα
9. Ηλυσιακος
10. ΑΟ Ηρακλειο
11. Ερμης Ζωνιανων
12. ΑΟΤ Αλιμου
13. Φωστηρας
14. ...........
15. ...........
16. ............

Στα Πλει Αουτ της Football League 

η Βαθμολογια σε 9 Αγωνες 
1ος Ομιλος 
1. Αχαρναικος          26
2. Παναιγιαλειος      20
3. Καλλιθεα              18
4.Eρμιονιδα              18
5. Ηρακλης Ψαχνων 13
6. Επισκοπη                1

2ος Ομιλος σε 9 Αγωνες

1. Αγροτικος Αστερας          19
2. Τυρναβος  2005                 17
3. Ζακυνθος                           17
4. Αναγεννηση Καρδιτσας   16
5. Αιγινιακος                         15
6. Πιερικος                             -3

Απομενει ακομα 1 Αγωνιστικη την Κυριακη 14 Ιουνιου
1ος Ομιλος    
Αχαρναικος - Καλλιθεα , Ερμιονιδα - Επισκοπη και Ηρακλης Ψαχνων - Παναιγιαλειος

2ος Ομιλος
Αγροτικος Αστερας - Τυρναβος και Αναγεννηση Καρδιτσας - Αγινιακος

Δεν εχει ακομα διευκρινιστει σε ποια κατηγορια θα δηλωσουν συμμετοχη 
οι ομαδες που υποβιβαστηκαν απο την super League
ΟΦΗ , Εργοτελης , Νικη Βολου

Ενω εκρεμει και η Δικαστικη αποφαση για την Βεροια 
στην Ενσταση που κατεθεσε ο Λεβαδειακος

                                            Επιμελεια .... Thiva Spor

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

τα Πρωταθληματα Ποδοσφαιρου στη Βοιωτια Σαββατο 25 κ Κυριακη 26 Νοεμβριου

Ποδοσφαιρο Α' Κατηγορια Βοιωτιας   10η Αγωνιστικη Σαββατο 25 Νοεμβριου   Γηπεδο Υπατου             15.00 μ.μ    ΑΟ Υπατο - Κιθαιρ...